اسنچ دمبل

اگر به دنبال تمرین دادن عضله کول با حرکتی موثر – به غیر از حرکت مرسوم شراگز – هستید حتماً اسنچ (SNATCH) را در جدول برنامه تمرینی خود جای دهید.

کارشناسان اظهار می دارند که برای تقویت عضلات کول، حرکات لیفت المپیکی همانند اسنچ و کلین وجرک انتخابی بسیار مناسب محسوب می شود. این 2 حرکت بسیار سازنده، نسخه انفجاری حرکت شراگز بوده و به احتمال زیاد شما را قادر می سازد که با تناژ سنگین تری از فیبرهای عضلانی کول در جهت ضخیم و مرتفع شدن کار بکشید. از طرفی دیگر به واسطه تحریک شدن بیشتر فیبرهای عضلانی تند انقباض، با این 2 حرکت شانس بالاتری برای رشد این عضله خواهید داشت.

حرکت اسنچ دمبل اگر به فرم صحیح و اصولی اجرا شود، تاثیر والایی در ارائه ضخامت و سایز به عضله کول و تقویت قدرت قسمت فوقانی پش می گذارد.

نحوه اجرای صحیح اسنچ دمبل :

  • یک دمبل را بین پایتان قراردهید. به حالت اسکوات نشسته و دمبل را محک بگیرید.
  • حالا بدون قوز کردن پشت، با اعمال یک ضربه انفجاری بطوری که پاشنه هر 2 پا با هم از روی زمین بلند شود، دمبل را همانند تصویر 2 به بالای سر انتقال دهید.
  • دقت داشته باشید در اوج حرکت، دستتان بطور کامل به سمت بالا به صورت صاف فیکس شود و سپس با کنترل وحفظ خم زانو به حالت شروع بازگشته و دوباره همین روند را از سر بگیرید.
منبع : وطن فیتنس

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*