بازگشت مسعود ذات پرور پدیده بادی کلاسیک ایران

سال ٢٠١٢ پدیده ای ایرانی به نام مسعود ذات پرور با ارائه بدنی بسیار زیبا و خوش استیل په ستاره مسابقات جهانی بادی کلاسیک تبدیل شد و پس از کسب عنوان اورالی بر سر زبان ها افتاد. او بار دیگر همین عنوان ارزشمند را در سال ٢٠١٣ تکرار کرد و کار تا جایی پیش رفت که عکس او بر دفترچه های مسابقات جهانی بادی کلاسیک نقش بست و به نمادی از بادی کلاسیک تبدیل شد.

وی پس ازرقابت درچند تورنمنت دیگر، در هیچ مسابقه دیگری حضور پیدا نکرد. بدون تردید این مساله برای طرفداران مسعود ذات پرور چندان خوشایند نبود تا اینکه هفته گذشته محمود ساوالان، مربی مسعود در صفحه شخصی اش از بازگشت این بادی کلاسیک کار گیلانی به صحنه مسابقات خبر داد. بنابراین به این بهانه گفت و گویی را با ذات پرور ترتیب دادیم.

مسعود ذات پرور در این گفت وگو اظهار داشت: از سال ٢٠١٣ از دنیای رقابت موقتاً کناره گیری کردم چون دقیقا مصادف شده بود با افتتاح باشگاه جدیدم. باشکاه فیزیک یکی از باشگاه های قدرتمند استان گیلان بود و از آنجایی که با دست(خالی این باشگاه را تاسیس کرده بودم، بنابراین تمام وقت وانرژی ام را صرف کردم تا باشگاه روی پا بماند. بعداز افتتاح باشگاه فیزیک، کارم را در عرصه مربی گری گسترش دادم.

البته پیش از این هم مربی گری و تیم داری می کردم اما با گشودن یک پایگاه برای خودم، مربی گری حالت جدی تر و حرفه ای تری به خودش گرفت. ورزشکاران تیم ذات پرور در مسابقات جام الماس، مسابقات استانی و انتخابی تیم ملی موفقیت های بسیاری کسب کرده اند و از این بابت خوشحالم.

ذات پرور درباره افتتاح باشگاه جدیدش گفت: به تازگی باشگاه جدیدی را به نام فیزیک پرو افتتاح کرده ام که در واقع یک کلینیک پیشرفته ورزشی است. در این کلینیک از به روزترین دستگاه ها و ابزارهای پزشکی و ورزشی استفاده شده است و در بدو افتتاح نیز با استقبال فوق العاده ای مواجه شده است. در این مجموعه از کادر پزشکی حرفه ای نیز استفاده شده.

این بادی کلاسیک کار در ادامه گفت: پن از گذراندن این مراحل به شرایطی رسیده ام که می توانم بار دیگر برای مسابقات اماده شوم. به زودی مسابقاتی که می خواهیم در آن شرکت کنم را اعلام می کنم. همچنین تا به حال ٢ شرکت بحث اسپانسری من را برعهده داشته اند. در ابتدا شرکت اوپتیموم نوتریشن بود و حالا هم شرکت سایتک با مدیریت مهندس فرشاد نحاس از من حمایت می کند.

او در ادامه گفت: همانطور که خودتان اشاره کردید، به تازگی ملاقاتی را با مربی ام محمود ساوالان داشتم. این ملاقات به منظور برنامه ریزی برای آینده ام بود. برخی از من سوال می کنند که آیا می خواهی با مربی خارجی کار کنی و من هم در جواب باید بگویم که محمود ساوالان به خوبی بر نیازها و شرایط بدنم واقف هستند و نیازی به مربی خارجی ندارم.

ذات پرور، این گفت و گو را با چند پیشنهاد به جوانان علاقه مند به بدنسازی به پایان رساند و کفت: بسیاری از جوانان ورزشکار به من مراجعه می کنند که بی هدف هستند یا برنامه مشخصی از آیند ه خود ندارند. از آنها می خواهم که در زندگی باهوش باشند و تصمیمات درست بگیرند. خودشان را با گذشته خودشان مقایسه کنند نه دیگران. همچنین هیچ گاه نگران چیزهای از دست رفت نباشند. اتفاقی که برای من افتاد و زمانی که نتوانستم موقتاً مسابقه بدهم، روحیه ام را به کلی از دست دادم. اما حالا فهمیدم که این اتفاقات باید می افتاد و حالا از شرایطی که در آن قرار دارم خوشنودم. نکته پایانی این است که هیچ گاه به حرف هیچ کس به جز مربیتان گوش ندهید. شاید دوستان شما در باشگاه قصد دلسوزی داشته باشند، اما هیچ کس به جز مربی اتان نمی تواند شما را در تصمیمات ورزشی درست سوق دهد.

منبع : وطن فیتنس

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*