ترکیب کدام مکمل ها بهتر جواب می دهد؟

ترکیب بتاآلانین وکراتین

اگر می خواهید مثل قهرمانان تمرین کنید باید انرژی لازم را در اختیار عضلات خود قرار دهید. یکی از موثرترین ترکیب ها در بین مکمل های قبل از تمرین می توان به کراتین و بتاآلانین اشاره کرد. از نقطه نظر ساخت مضلات، قدرت و توان این ترکیب جز برترین ها است و مزایای فراوانی دارد. برای تازه کارها کراتین برای تامین انرژی سلولی و انقباضات آن ضروری است. از نظر بیوشیمی کراتین واکنش های لازم شیمیایی برای انقباض عضلات را فراهم می کند. بدون حضور مقادیر لازم کراتین در سلول های عضلانی ، عضلات به سرعت خسته خواهند شد.

خوشبختانه مکمل سازی کراتین به برطرف کردن این موضوع کمک شایانی خواهد کرد و سوخت لازم را برای عضلات به منظور پمپ قوی تر و رشد بهتر فراهم میکند.

بتاآلانین آمینو اسیدی است که مانند کراتین به انقباض عضلات کمک کرد. و خستگی را به تعویق میرساند. زمانی که از بتاآلانین به عنوان مکمل استفاده می شود می تواند قدرت و توان را افزایش دهد و همچنین باعث تعویق خستگی شود. این مکمل همچنین می تواند به ریکاوری سریع عضلات کمک کرد و در نتیجه ست های بیشتری را در زمان کمتری اجرا کنید که خود می تواند منجر به اجرای حجم بالاتر تمرین شود که منتج به افزایش سایز و قدرت عضلات خواهد شد. ترکیب بتاآلانین و کراتین قبل از تمرین ابزار قدرتمندی برای اجرای یک تمرین سنگین خواهد بود چرا که قوی تر خواهید بود، تمرین طولانی تری خواهید داشت، ست های بیشتری اجرا خواهید کرد و در وضعیت کاملاً آنابولیک قرار خواهید گرفت و در نهایت باید بدانید که ترکیب این دو مکمل به مراتب نسبت به استفاده جداگانه از هر یک از آنها موثر تر خواهد بود.

ترکیب نیتریک اکساید و کافئین

این دو مکمل را می توان در زمان قبل از تمرین مصرف کرد. نیتریک اکسید ترکیبی است که باعث اتساع عروق خواهد شد که در نتیجه حجم بالاتری از خون جابجا می شود. حجم بیشتر خون برابر است با انتقال بیشتر مواد مغذی به بافت های عضلانی و در نتیجه ایجاد فضای آنابولیک بیشتر. از نقطه نظر مکمل ها، می توان از مکمل های افزایش نیتریک اکسید از قبیل آرژنین یا سیترولین نیز به منظور تولید بیشتر نیتریک اکسید استفاده کرد.

کافئین یک محرک شناخته شده است که در قهوه، چای و بعضی گیاهان یافت می شود. ضمناً کافئین باعث مصرف کالری بیشتر و چربی سوزی، افزایش تمرکز ذهنی و بهبود کیفیت تمرین نیز خواهد شد. کافئین یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین مکمل های تمرینی است. استفاده از مکمل های افزایش دهنده نیتریک اکسید به همراه کافئین منجر به افزایش انرژی، بهبود تمرین، افزایش توان جسمی و ذهنی خواهد شد. ترکیب این دو مکمل باعث افزایش محسوس انرژی و بهبود کیفیت جلسه تمرینی خواهد شد.

ترکیب وی پروتئین و BCAA

وقتی صحبت از ساخت عضلات باشد پروتئین حرف اول را می زند و بهترین نوع آن به دلایل مختلف پروتئین وی است، چرا که باعث افزایش ذخایر حوضچه های آمینواسید به همراه تمام ٩ آمینو اسید ضروری است و با بالاترین سرعت جذب محیط آنالوبیک را ایجاد خواهد کرد. این پروتئین باعث افزایش قدرث، ترشح هورمون های انابولیک و افزایش سایز عضلانی خواهد شد.

به منظور رشد عضلانی می توان پروتئین را قبل و یا بعد از تمرین مصرف کرد.پروتئین وی سرشار از لوسین است که احتمالا انابولیک ترین آمینواسید موجود است. لوسین مهمترین بخش از امینواسیدهای شاخه ای است و به عنوان منبع انرژی برای بافت های عضلانی منحصر به فرد است و اینجاست که مکمل سازی آمینواسیدهای شاخه ای اهمیت پیدا می کند. با مصرف دوزهای کافی از لوسین و کلاً آمینوهای شاخه ای عضلات در حالت آنابولیک قرار گرفته و سفتی خود را حفظ می کنند. مصرف همزمان آمینوهای شاخه ای و پودر وی که هر دو به سرعت توسط بدن جذب می شوند. این دو مکمل پایه ای به همراه مکمل های قبل تمرین از قبیل بتاآلانین و کراتین باعث افزایش انرژی و افزایش سایز عضلانی خواهند شد.

ترکیب چربی سوزهای ترموژنیک با CLA

اگر هدف شما صرف کالری بیشتر و کاهش بافت چربی بدن است ترکیبات مکملی زیادی وجود دارد، اما در صد، آنها چربی سوزهای ترموژنیک قرار دارد که باعث افزایش سوخت و ساز پایه بدن، افزایش مصرف کالری ودر نتیجه مصرف چربی های اضافی خواهد شد.

ترکیبات افزایش دهنده متابولیسم مختلفی از قبیل کافئین، یوهیمبین، کتون تمشک و سینفرین وجود دارد. بعضی از این ترکیبات باعث کاهش اشتها، افزایش دمای بدن، افزایش انرژی خواهد شد که به شما حس بشاش بودن را خواهد داد. یکی دیگر از ترکیبات محرک برای چربی سوزی اسید لینولئیک یا CLA است .این اسید چرب خاص نه تنها بافتمهای چربی را کاهش میدهد بلکه باعث افزایش بافت عضلانی نیز می شود و همچنین باعث بهبود ترکیب بدن می شود که ظاهر سختر و تراشیده تری داشته با شید .

استفاده همزمان از چربی سوزهای ترموژنیک و  CLA باعث کسب نتایج بهتری خواهد شد به طوری که راحت تر چربی سوزی خواهید کرد، تمرکز ذهنی بهتر و انرژی بالاتری نیز خواهید داشت در ضمن به نوعی رژیم گرفتن هم برایتان راحت تر خواهد بود.

منبع : وطن فیتنس

 

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*