فارماتون چیست ؟

یکی از بهترین مولتی ویتامین ها که سالهاست از کشورهای خارجی وارد ایران می شود و دارای مجوز هست، فارماتون نام دارد.فارماتون بصورت کپسول عرضه می شود ویکی از راه های شناخت اصل بودن این مولتی ویتامین، اسم فارماتون می باشد که روی کپسول و شیشه آن درج شده است. شرکت مشهور فارماتون ب دلیل فرم خاصی که در این دارو وجود دارد جزو قابل قبول ترین و محبوب ترین ویتامین ها در کشورهای گوناگون دنیا محسوب می شود.

فارماتون دارای چهار گروه ماده ی اصلی فعال می باشد که شامل :

  • عصاره جینسنگ با غلظتی نسبتاً بالا
  • دیمتیل آمنیو، اتانول بی تارتارات
  • مواد دخیل در متابولیسم شامل : ( ویتامین ها،مواد معدنی،عناصر کمیاب)
  • موادی که تاثیری مستقیم بر متابولیسم دارند شامل: (کولین، اینوزیتول، لینولئیک اسید)

کپسول فارماتون به دلیل مواد تشکیل دهنده آن برای افراد میانسال و جوانتر که فعالیتهای بیش از اندازه فکری و بدنی دارند و دچار استرس های زیادی می شوند، مورد استفاده قرار می گیرد.

جینسنگ موجود در فارماتون از پاناکسوزیدها و پاناگزاتریول و پاناگزادیول تشکیل شده است، که این ترکیبات فارماتون را به کپسولی خاص و حیرت انگیز تبدیل کرده است که اثر محرک نسبی بر روی مغز وبدن شما وارد می کند که این کار باعث بالا رفتن تمرکز شما وتقویت حافظه منجر می شود.

مصرف فارماتون به دلیل وجود دمتیل آمینو اتانول بی تارتارات، باعث شادابی در خلق و خو می شود.

کپسول فارماتون حاوی 20 نوع ویتامین و املاح معدنی می باشد که می تواند کمبود بسیاری از ویتامین های بدن که از سو تغذیه و یا سو جذب ویتامین حاصل می شود را جبران کند.

این کپسول علاوه بر اینکه خواص بسیار بالایی دارید برای کسانی که دارای شرایط زیر هستند قابل مصرف نیست:

  • خانوم هایی که در دوران حاملگی و شیردهی می باشند
  • مصرف این دارو برای کودکان توصیه نمی شود
  • برای افرادی که دیابت دارند به دلیل وجود گلوکوژن در این کپسول، مصرف این دارو توصیه نمی شود.

نحوه مصرف کپسول فارماتون :

ابتدا روزی دو کپسول فارماتون ، یکی همراه صبحانه و یکی همراه ناهار، برای دو تا سه هفته، بعد از این مدت روزی یک کپسول همراه صبحانه مصرف می شود.

توصیه های عمومی:

بهتر است کپسولهای فارماتون همراه با مقدار کمی از مایعات مصرف شوند. در صورتی که بلع کپسول مشکل است می توان آن را برش داد و محتویات آن را همراه مقداری مربا یا عسل میل نمود. مصرف این دارو ساعت خاصی ندارد، در صورت فراموشی یک دوز آن دوز را حذف نمایید. این دارو باید در جای خشک وخنک نگهداری شود.

منبع : وطن فیتنس

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*