ملاک انتخاب بدنسازان برای ترکیب بندی تیم ملی

گفت و گو با نایب رئیس فدراسیون بدنسازی کشور

محمد نصیری: تا زمانی که آقای پورعلی فرد حضور داشته باشند به هیچ وجه کاندیدا نخواهم شد

محمد نصیری، نایب رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشورمان در خصوص زمان رقابتهای انتخابی تیم ملی، نحوه برگزاری اردوی بازبینی و برخی مسائل دیگر گفتگویی را با خبرنگاران انجام داده است که در ادامه می خوانید.

  • آیا زمان و میزبان مسابقات انتخابی تیم ملی مشخص شده است؟

بله، مسابقات انتخابی تیم ملی جهت اعزام به رقابتهای جهانی طی روزهای اول تا سوم شهریورماه به میزبانی ارومیه برگزار خواهد شد، البته میزبان مسابقات بعد از برگزاری جلساتی متعدد انتخاب شد که مطمئنا شاهد میزبانی و برگزاری بسیار خوبی خواهیم بود.

  • نحوه انتخاب و دعوت از ورزشکاران حاضر در مسابقات انتخابی تیم ملی چگونه خواهد بود؟

مدال آوران مسابقات جهانی سال 2016 اسپانیا بدون انتخابی در اردوی بازبینی حضور خواهند یافت و نفرات اول مسابقات انتخابی تیم ملی به صورت مستقیم و نفرات دوم تا ششم هر وزن نیز با نظر کمیته فنی به اردو دعوت خواهند شد.

  • آیا زمان و محل اردوی بازبینی مشخص شده است؟

بله، ورزشکاران دعوت شده باید ساعت ٨ صبح روز دوشنبه مورخ ٠6 ا ٠6 ا ١٣٩6 در سالن بدنسازی آکادمی ملی المپیک واقع در خیابان سئول، مجموعه ورزشی انقلاب حضور یابند.

  • اردوی بازبینی چند مرحله ای خواهد بود؟

به دلیل کمبود زمان در اخذ ویزا اردوی بازبینی در یک مرحله برگزار خواهد شد، بنابراین ورزشکاران باید از آمادگی ١٠٠ درصد برخوردار باشند زیرا کمیت فنی فدراسیون ترکیب نهایی تیم ملی را همان روز مشخص خواهد نمود، در ضمن ورزشکارانی که در روز بازبینی پاسپورت ( دارای حداقل ٨ ماه تاریخ) به همراه نداشته باشند به هیچ عنوان توسط کمیت فنی مورد بازبینی قرار نخواهند گرفت.

  • نقش کمیته فنی در انتخاب نهایی تیم ملی تا چه اندازه تاثیرگذار خواهد بود؟

نقش کمیت فنی بسیار شفاف و محرز می باشد و دعوت، بازبینی و انتخاب ورزشکاران در حوزه تیم ملی یکی از وظایف و رسالتهای این کمیته است که تاکنون این مهم را به بهترین نحو ممکن، با دقت نظر، سلامت نفس و بدون هرگونه اعمال نظر شخصی انجام داده اند که باید از این عزیزان نیز تشکر و قدردانی نمائیم.

  • مسابقات قهرمانی جهان در چه تاریخی برگزار خواهد شد؟

رقابتهای قهرمانی جهان روز دهم آبان ماه سال جاری و به میزبانی کشور اسپانیا برگزار خواهد شد.

  • آیا از ملی پوشان تست دوپینگ به عمل خواهد آمد؟

قطعاً، همانگونه که دردستورالعمل برگزاری مسابقات نیز ابلاغ شده است آزمایش تست دوپینگ گرفته خواهد شد.

  • آیا نماینده ای از کمیته های فنی و داوران به اسپانیا اعزام خواهند شد؟

در مسابقات آسیایی مغولستان آقای حمیدرضا ملکی به عنوان نماینده کمیته فنی همراه تیم ملی حضور داشتند ولی با توجه به مشکلات اخذ ویزای اسپانیا و محدودیت در تعداد نفرات اعزامی، اولویت با ورزشکاران می باشد و همانگونه که مستحضرید در سال ٢٠١۵ بنده در لیست اعزامی به مسابقات جهانی بودم اما به خاطر اعزام ورزشکارانمان انصراف دادم ولی اگر شرایط مهیا باشد قطعا این اتفاق رخ خواهد داد.

  • با توجه به اینکه در سال جاری انتخابات فدراسیون برگزار خواهد شد،آیا قصد کاندیدا شدن دارید یا خیر؟

بدون اغماضی عرض می کنم تا زمانیکه آقای پورعلی فرد در صحنه حضور داشته باشند به هیچ وجه کاندیدا نخواهم شد زیرا در این مقطع زمانی، کسی را اصلح تر از ایشان جهت احراز پست ریاست فدراسیون نمی شناسم و با تمام وجود در کنار ایشان خواهیم بود، انصافاً خدمات صادقانه و مدبرانه ایشان در فدراسیون پرورش اندام بر کسی پوشیده نیست.

در پایان اگر صحبت خاصی دارید،بفرمائید.

ازکلیه کسانیکه بدون هیچگونه چشمداشت و مطالبه ای خود را وقف خدمت به این ورزش نموده اند، تشکر و قدردانی می نمایم.

منبع : وطن فیتنس

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*