هادی چوپان : 17 سال زجر کشیدم تا به اینجا رسیدم

با گذشت چند ماه از اقدام هادی محوپان برای دریافت ویزا، او همچنان چشم انتظار دریافت برگه ورود به آمریکا، محل برگزاری مسابقات و شرکت در مسترالمپیاست. با اینکه زمان اندکی به شروع بزرگ ترین رویداد حرفه ای جهان باقی مانده است، او همچنان امیدوار به دریافت روادید می باشد .

چوپان به وطن فیتنس در این رابطه گفت: ابتدای کار را مانند همیشه با سپاسگزاری از خداوند شروع می کنم و از او متشکرم که تنی سالم به من عطا کرده تا خدمتگزار مردم ایران باشم. درباره وضع جسمانی ام باید بگویم که در حال حاضر ۶٠ درصد آمادگی دارم و تا آخر این ماه این عدد را به ٨٠ درصد خواهم رساند. البته هر سال سعی کردم بهتر از گذشته باشم و به لطف خدا این اتفاق نیز همیشه برایم میسر شده است.

چوپان درباره مراحل دریافت ویزا گفت: از حدود 6 ماه پیش برای دریافت ویزا اقدام کرده ام. 5 ماه از آن روز می گذرد و به گفته سفارت مراحل دریافت ویزا ۶ ماه زمان نیاز دارد. اگرچه دریافت ویزای این کشور بسیار سخت شده، اما نسبت به این قضیه خوشبین هستم و در انتظار دریافت ویزا هستم.

اورال مسترالمپیای آماتوری روسیه ادامه داد: در صورت دریافت ویزا قول می دهم با بهترین ظاهر ممکن در مسابقه حاضر شوم و روی سکو باعث تعجب شرکت کنندگان و داوران شوم. حضورم در سایر مسابقات حرفه ای منوط به تصمیم گیری مربی ام علی نعمتی است و هر مسابقه ای که او تعیین کند، مقصد بعدی ام خواهد بود. همچنین اسپانسرم یعنی شرکت کیمیا بخشی از هزینه های مسابقاتم را متقبل می شود. البته به خاطر هزینه بالای رژیم به ناچار بخش دیگری از هزینه سنگین آماده سازی را از جیب پرداخت می کنم. شاید باور کردنش سخت باشد اما نزدیک به هر مسابقه این هزینه آماده سازی گاهی به ١5 میلیون تومان می رسد.

هادی چوپان در پایان نکات جالبی را عنوان کرد و گفت: حرفه ای های ایران به جای چشم و هم چشمی باید به فکر پیدا کردن ضعف های بدنی خود باشند. شاید برخی تصور کنند که یک شبه به این افتخارات دست پیدا کرده ام. اما باید بگویم هادی چوپان ١٧ سال طول کشید تا بتواند جواز مستقیم محضور در مسترالمپیا را کسب کند. در این ١٧ سال به معنای واقعی زجر کشیدم، بی خوابی و درد و فقر را تحمل کردم و از جوانی و تفریحات گذشتم تا تبدیل به هادی چوپان شدم. من تا زمانی که سکوی مسترالمپیا را فتح نکنم دست از تلاش برنمی دارم. به همین دلیل از تمام ورزشکاران پرورش اندام کشورم می خواهم آنقدر در راه رسیدن به موفقیت عجول نباشند و سعی نکنند راه موفقیت را یک ساله طی کنند. همچنین ملتمسانه از آنها می خواهم تا زمانی که زندگی خود را نساخته اند، وارد دنیای مسابقات و رقابت نشوند و خودشان را به دردسر نیندازند. هزینه های این ورزش بسیار زیاد است و می تواند آینده شما را به چالش بکشد.

منبع : وطن فیتنس

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*