مسافران مسابقات جهانی بدنسازی مشخص شدند

18 ورزشکار ایرانی راهی اسپانیا می شوند

سه روز پس از پایان مسابقات قهرمانی کشور که حکم انتخابی تیم ملی را داشت، بدنسازان برگزیده کمیته فنی به جلسه بازبینی تیم ملی دعوت شدند. این جلسه صبح روز دوشنبه با حضور اعضای کمیته فنی و مسئولان فدراسیون در آکادمی کمیته ملی المپیک برگزار شد و در پایان همان روز، اسامی ورزشکاران اعزامی به مسابقات جهانی پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک اعلام شد.

* فیزیکی ها چگونه انتخاب شدند

دردسته قدی ١٧٢ سانتی متر، شنتیا ک پور، محمد حسین عدالت خواه، شایان هوشیار و محمدرضا برادری، به جلسه بازبینی دعوت شدند که در پایان رقابت، شنتیا لک پور بار دیگر به عضویت تیم ملی درآمد. لک پور در ارومیه هم قهرمان شده بود.

در دسته قدی 175 سانتی متر، مانی سالاری، امین بابا خانی، کیوان شاه قلی، امین آشوبی و مهرشاد طاهری چهارنفری بودند که کمیته فنی آن ها را انتخاب کرده بود که  در پایان کیوان شاه قلی که در ارومیه حریفانش را شکست داده بود، بار دیگر به عنوان مرد منتخب برگزیده شد.

در دسته قدی ١٧١ سانتی متر، رامتین نادری، مجتبی کفشگر، علیرضا شهشهانی و اکبر سرباز دعوت شده بودند که اکبر سرباز بار دیگر به عضویت تیم ملی درآمد. سرباز در مسابقات قهرمانی کشور بعد از کفشگر دوم شده بود.

در دسته قدی ١٨١ سانتی متر، علی کرمی، محمدیاسین لک و علیرضا نوروزی به جلسه بازبینی دعوت شدند که از این میان، محمد یاسین لک مجوز حضور در تیم ملی را هریافت کرد. لک سال گذشته قهرمان مسترالمپیای روسیه شده بود.

در دسته قدی ١٨١ + سانتی متر، سه نفر اول مسابقات کشوری یعنی سیدهادی حقیقتی، داود تقوی و میلاد زاع به جلسه بازبینی فراخوانده شدند که در این دسته داود تقوی انتخاب شد. تقوی روز جمعه گذشته در مسابقات کشوری دوم شده بود.

* منتخبان بادی کلاسیک

در رشته بادی کلاسیک حسام خسروی و محمدرضا جعفری به عنوان مدال آوران رقابت های جهانی ٢٠١۶ به اردو آمدند و مهدی فلاح، مهدی وزیری، محمد یوسفی، سجاد حیدری، بهزاد عدالت، مهدی آقابابایی، حمیدرضا کامرانی، صالح حسن پور، محسن نوایی، مهدی قره داغی، مظاهر قاسمی، سعید شرمرستانی، امین عالی پور، محمدحسین قلی نژاد و علی ایجاد بناه هم از جمع نفرات برتر مسابقات قهرمانی کشور به جلسه بازبینی دعوت شدند. در این بخش در دسته ١۶٨ و ١٧١ سانتی متر، کمیته فنی هیچ بدنسازی را انتخاب نکرد. در دسته 179 سانتی متر، سجاد حیدری و حمیدرضا کامرانی به عضویت تیم ملی درآمدند. در مسابقات انتخابی، حیدری اول و کامرانی چهارم شده بود. در دسته ١٨٠ سانتی متر، محمدرضا جعفری مرد برگزیده کمیته فنی شد و بالاخره در دسته آخر هم حسام خسروی و محمدحسین قلی نژاد به عضویت تیم ملی درآمدند. قلی نژاد در ارومیه، قهرمان شده بود.

*رقابت نزدیک در پرورش اندام

اما در پرورش اندام، رقابت درون اردویی بسیار نزدیک و حساس بود. مهدی حیدری ٧٠ کیلوگرم، سجاد نیک نام ٨۵ کیلوگرم، حسین کلاته ٩٠ کیلوگرم، جعفر غفارنژاد و میثم کشوری ٩۵ کیلوگرم، بهروز تابانی و حسن خسروی در ١٠٠ کیلوگرم و معسن صمدی +100 کیلوگرم، نفراتی بودند که به خاطر مدال سال گذشته جهانی به اردوی بازبینی دعوت شدند که در میان آن ها، کلاته در مسابقات قهرمانی کشور هم شرکت کرده بود.

در ۶۵ کیلوکرم، محمدتقی شریعت جو و پیمان ریاحی، در 70 کیلوگرم، حسین علی گزمه،ایمان صفائی و کیوان الفتی در دسته ٧۵ کیلو، امید سلیمانی و هادی محمدی در دسته ٨٠ کیلوگرم، داود شکراله، عباس سالاری و حامد افضل ثانی، در دسته ٨۵ کیلوگرم، مهدی مصطفی لو، حامد محمود عینی و موسی هاشمی، در دسته ٩٠ کیلو گرم، علیرضا سرلک، مهدی قنواتی و منصور اسدی زاده، در دسته ٩۵ کیلوگرم، سعید مرنگی، در دسته ١٠٠ کیلوگرم، مظاهر تابانی، مرتضی اویسی و حسین زمانیان و در دسته وزنی +100  کیلوگرم، عباس داوری مهر و عبدالحسن آل بوعلی، نفرات دعوت شده به اردو بودند که در پایان کمیته فنی، نفرات زیر را برای حضرر در مسابقات جهانی انتخاب کرد: مهدی حیدری وزن ٧٠ کیلوگرم، هادی محمدی و امید سلیمانی وزن ٧۵ کیلوگرم، داود شکراله وزن ٨٠ کیلوگرم، حامد محمود عینی وزن ٨۵ کیلوگرم، مهدی قنواتی وزن ٩٠ کیلو گرم، حسین کلاته وزن ٩۵ کیلوگرم، مظاهر تابانی وزن ١٠٠ کیلوگرم و معسن صمدی و بهروز تابانی وزن ١٠٠+ کیلوگرم.

در نهایت ١٨ ورزشکار برای حضور در رقابت های قهرمانی جهان که 10 آبان ماه ماه به میزبانی بنی دروم اسپانیا برگزار می شود، ترکیب نهایی تیم ملی پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک کشورمان را تشکیل دادند.

منبع : وطن فیتنس

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*